02 lutego 2021 18:53 | Aktualności

Spotkanie z udziałem dogoterapeuty

We wszystkich grupach, w naszym przedszkolu 16 i 17 grudnia gościliśmy specjalnych gości - byli to: dogoterapeutka z Centrum Szkoleń „Luna” ze swoim psem - buldogiem francuskim. Wszystkie przedszkolaki z przejęciem słuchały opowieści o psich potrzebach i zwyczajach. Nikt nie przejawiał strachu przed czworonogiem, tym bardziej, że był on bardzo przyjacielski
i życzliwy w stosunku do dzieci. Każdy mógł go pogłaskać, a nawet wyszczotkować. Najciekawsze były jednak zagadki związane z przedmiotami potrzebnymi do opieki nad psem. Dzieci mogły wylosować je z czarodziejskiego worka i odpowiedzieć do czego służą. Nie wszystko było tak łatwe i oczywiste. Dzieci zadawały wiele pytań i dzieliły się swoimi doświadczeniami. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe pieczątki. Było to spotkanie pełne miłych wrażeń.