30 stycznia 2020 16:46 | Aktualności

"Ciekawostki o dinozaurach"

W miesiącu grudniu dzieci z grupy IV "Pszczółki" w ramach realizowanego w programu własnego- "Jak zadziwić przedszkolaka tym, co świeci, pływa, lata? - doświadczenia i eksperymenty w edukacji przedszkolnej" wzbogaciły swoją wiedzę o ciekawostki dotyczące dinozaurów. Dzieci dowiedziały się co to są dinozaury?, kiedy żyły, jakie są ich gatunki?, w jaki sposób naukowcy pracują w miejscu znalezienia skamieniałości?. Sześciolatki poznały dinozaury mięsożerne i roślinożerne ich strategie obronne i sposób masowego wyginięcia wszystkich wielkich zwierząt lądowych i wielu morskich. Samodzielnie wykonały ząb dinozaura. W miesiącu styczniu więcej dowiemy się o ludziach żyjących w odległych zakątkach na świata, poznamy różne kultury, będziemy podróżować po świecie...