10 grudnia 2019 20:09 | Aktualności

"Biedronki" w fabryce bombek

W dniu 03.12.2019 przedszkolaki z grupy "Biedronek" wybrały się autobusem komunikacji miejskiej na wycieczkę do fabryki ozdób choinkowych w Radomiu, gdzie mogły poznać proces produkcji bombek. Na początku przedszkolaki odwiedziły dmuchalnię, gdzie pracownik pokazał jak ze szklanej rurki podgrzewanej palnikiem gazowym, ręcznie wykonuje się przeróżne kształty. Kolejnym etapem wytwarzania ozdób choinkowych było miejsce, gdzie pracownicy za pomocą odpowiedniej reakcji chemicznej poddają bombki procesowi srebrzenia. Następnie przedszkolaki przeszły do dekoratorni, gdzie przyglądały się pracy pań dekoratorek, które ręcznie nanosiły na bombki piękne wzory. Dowiedziały się, że do tego celu używa się specjalnego kleju, żeli, kolorowych brokatów. Na koniec wycieczki wszyscy udali się do firmowego sklepu aby dokonać zakupu świątecznych ozdób dla siebie i dla swoich bliskich. Dzieci wróciły do przedszkola bardzo zadowolone, pełne wspaniałych wrażeń. Każde dziecko otrzymało bombkę ze swoim imieniem zakupioną w firmowym sklepie.