06 listopada 2019 20:15 | Aktualności

Jak zadziwić przedszkolaka?...

W miesiącu październiku dowiedzieliśmy się czym są i jak "żyją rośliny". Rośliny zarodnikowe, grzyby, rośliny nasienne, z szyszkami, kwitnące, wodne, pustynne, mięsożerne, użyteczne, lasy deszczowe, jak wędrują nasiona? to tematy, z którymi "Pszczółki" zapoznały się i pogłębiły swoją wiedzę w ubiegłym miesiącu. Dzieci wykonały doświadczenie z grzybami - pieczarkami -"Odcisk zarodników", kompozycje z suszonych liści - obrazek oraz wprawiały w ruch samodzielnie wykonane "wiatraczki" imitujące nasiona - "skrzydlaki", które wirowały jak łopaty helikoptera. Ponadto posadziły w doniczce  kasztany i żołędzie, które podlewają i obserwują w kąciku przyrody. Dokończony został eksperyment z parowaniem wody, która całkowicie wyparowała z naszych naczyń, sformułowano stosowne wnioski.

W miesiącu listopadzie więcej dowiemy się o zwierzętach.