03 października 2019 19:01 | Aktualności

"Pszczółki" w Bibliotece Klubu Garnizonowego

Dnia 2 października dzieci z grupy IV  po raz pierwszy w tym roku szkolnym odwiedziły Bibliotekę Klubu Garnizonowego."Polska - nasza ojczyzna"," Radom - nasze miasto" to główne tematy zajęć. Dzieci oglądały mapę Polski, wiedzą gdzie znajduje się stolica Polski - Warszawa, miasto, w którym mieszkają - Radom. Znają sąsiadów naszego państwa. Przypomniały sobie symbole narodowe:flaga biało - czerwona, godło - biały orzeł i hymn, którego odśpiewały pierwszą zwrotkę. W zabawie "Spacer po Radomiu" poznały główne zabytki naszego miasta: Grodzisko Piotrówka, najstarszą murowaną budowlę Radomia - Kościół Św. Wacława, szczątki murów zamku, Kościół Jana Chrzciciela - Farny,  Kościół Św. Trójcy, Dom Gąski i Esterki znajdujący się na starym mieście, Bibliotekę z 1892r, Rogatkę, Ratusz z 1842r., Kamienice na ulicy Żeromskiego i Słowackiego, Kościół katedralny który był budowany w latach- 1894- 1911 oraz Park Kościuszki z 1861 roku. Na zakończenie pobytu w bibliotece "Pszczółki" poznały legendę na podstawie, której dowiedziały się z skąd wywodzi się nazwa naszego miasta- Radom. Przypomniały sobie jak wygląda herb Radomia. Kolejny raz w bibliotece spotkamy się w listopadzie.