30 września 2019 20:46 | Aktualności

Wycieczka na dworzec PKP

Dnia 30.09.2019r, z okazji obchodów Dnia Chłopaka grupa „Jagódek” wybrała się na wycieczkę na Dworzec PKP w Radomiu. Celem wycieczki było przybliżenie przedszkolakom specyfiki pracy na kolei oraz poznanie niektórych zawodów związanych z koleją.

Dzieci odwiedziły Centrum Informacji Turystycznej, zwiedzały perony, dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat ruchu pociągów oraz zasad bezpieczeństwa, których trzeba przestrzegać na peronach.

Główną atrakcją było zobaczenie pociągu od środka. Przedszkolaki mogły wejść do kabiny maszynisty i zobaczyć, w jaki sposób prowadzi się pociąg.  Nie ominęła nas wizyta pana konduktora, który sprawdził bilety zakupione wcześniej w kasie. Na zakończenie przedszkolaki mogły chwilę odpocząć a pan konduktor wręczył im drobne upominki. Wszystkie dzieci były zachwycone a zakupiony bilet na pewno będzie im przypominał te miłe chwile.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy tacie Zosi dzięki któremu odbyła się ta wycieczka i WSZYSTKIM OSOBOM, które tego dnia opowiadały Nam o pracy na kolei .