Aktualności

26 września 2019 20:10 | Aktualności

"Jak zadziwić przedszkolaka ..."- doświadczenia i eksperymenty w grupie "Pszczółek"

Program realizowany przez nauczycielkę Joannę Żelisko w tym roku szkolnym jest kontynuacją realizowanego w ubiegłym roku programu: "Jak zadziwić przedszkolaka tym, co świeci pływa, lata?- doświadczenia i eksperymenty w edukacji przedszkolnej. Program zakłada rozwijanie aktywności poznawczej dzieci poprzez organizowanie warunków do prowadzenia działań badawczych, rozwijania zainteresowań poznawczych, do czerpania radości w odkrywaniu nowego. Zajęcia praktyczne organizowane są jeden, dwa razy w miesiącu, teoria czytanie ciekawostek kilka, kilkanaście razy w miesiącu w godzinach popołudniowych. Zabawy organizowane są w sposób interesujący, ciekawy pobudzający dzieci do myślenia, poszukiwania dróg rozwiązań, a w szczególności zachęcające do działania. Realizacja programu umożliwia dzieciom poszerzenie i pogłębienie wiadomości zgodnie z indywidualnymi możliwościami, przy wykorzystaniu różnorodnych środków, form i metod pracy,

W miesiącu wrześniu dzieci wykonywały doświadczenie - "Kolorowa ziemia", zabawę badawczą - "Wulkan", eksperyment z parowaniem wody, który jest w trakcie realizacji. Ponadto słuchały ciekawostek z cyklu: "Wszystko, co warto wiedzieć!" dotyczących naszej planety Ziemi. Dzieci dowiedziały się ile lat ma Ziemia, kiedy jest noc, a kiedy dzień, czy na Antarktydzie mieszkają ludzie, że Ziemia jest pełna życia.

Co znajduje się pod powierzchnią Ziemi, jak powstają wulkany, trzęsienia ziemi. Jak wyglądają góry, jaskinie? Rzeki, jeziora, morza i oceany to tematy dotyczące wody na Ziemi, poświęcono im kilka dni. Przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje wiatr, który ptak ma największą rozpiętość skrzydeł. Pogoda i klimat oraz pory roku to kolejne tematy, które zostały przybliżone dzieciom. Sześciolatki potrafią ratować naszą planetę Ziemię.

Do zobaczenia w październiku - więcej dowiemy się o roślinach.

Przeczytano: 98 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: