22 września 2019 10:57 | Aktualności

Dzień Przedszkolaka

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

My postanowiliśmy przeżyć ten dzień troszkę inaczej niż zwykle. Naszym celem było dostarczenie w tym dniu wszystkim dzieciom okazji do świętowania, wesołej zabawy, czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Rozpoczęliśmy nasze świętowanie od wspólnie wykonanego hymnu „Dzień przedszkolaka”, a następnie wszystkie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Przedszkolaki, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej, baniek mydlanych oraz zmagały się z balonami, które na końcu ozdobiły, zgodnie z własnymi pomysłami. Radość i śmiech  uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.