30 maja 2019 20:58 | Aktualności

XXI Radomska OLimpiada Sportowa Przedszkolaków

W bieżącym roku szkolnym naszą placówkę w XXI Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków reprezentowały dzieci 5 - letnie z grupy "Jagódek". Przygotowania do występów trwały dwa miesiące i polegały na wyłonieniu 12 osobowej drużyny, która najszybciej i najdokładniej wykona ćwiczenia. Wszystkich zawodników obowiązywało 5 konkurencji:

- Zabawa "Kelner"

- Zabawa "Tunelowe szaleństwo"

- Tor przeszkód

- Skoki na piłkach

- Bieg z przeszkodami

W dniu 22.05 na terenie Hali Sportowej MOSiR odbyły się eliminacje do finału. Nasze przedszkolaki znalazły się w grupie "D" wraz z Publicznymi Przedszkolami nr 6, 14, 15. Zawodnicy oraz "wierni kibice"- rodzice , dziadkowie dzieci z nauczycielkami gorąco zagrzewali drużynę do walki. Osiągnęliśmy sukces - zajmując III miejsce w swojej grupie, ale niestety nie udało się przejść do finału. Dzięki zaangażowaniu Rodziców, dzieci pięknie prezentowały się w jednakowych pomarańczowo - czarnych strojach. Drużynę zdobił baner wykonany przez babcię Leny G. Dzieci dzielnie walczyły i dobrze się bawiły. W nagrodę każdy uczestnik otrzymał malowankę i lizaka. Serdecznie dziękujemy za wsparcie ze strony Rodziców, a dzieciom życzymy dalszych sukcesów sportowych.