14 maja 2019 11:43 | Aktualności

Pisarz w przedszkolu.

Dnia 10 maja gościliśmy w przedszkolu pisarza "Ziemi Radomskiej" Wojciecha Krupę, który przybył do nas z książkami, których jest autorem. Pan Wojciech przybliżył dzieciom utwory z cyklu: - "Bajeczki z wojtkowej teczki".  Opowiadał o historii ich powstawania. Wyrecytował wiersz pt. "Części ciała", który dzieci zilustrowały ruchem. Zachęcał do grzecznego zachowania, o którym pisał w wierszu - "Ach grzecznym być!" Pisarz pokazał przedszkolakom książki przedstawiające historię powstania naszego miasta: "Historia Radomia", "Radomir". Na zakończenie spotkania dzieci zadawały dostojnemu gościowi pytania, na które chętnie odpowiadał. Dzieci pożegnały pisarza gromkimi brawami i podziękowały za przybycie. Pamiątką ze spotkania są książki, które Pan Wojciech zostawił do kupienia przez rodziców dla swoich pociech.