14 maja 2019 11:41 | Aktualności

Jagódki w Sali Tradycji 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego

Dnia 8 maja dzieci z grupy "Jagódek" zwiedzały "Salę Tradycji 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego" znajdującą się w Klubie Garnizonowym. Przedszkolaki zapoznały się z historią Jednostki Wojskowej na Sadkowie, którą przybliżyła dzieciom Pani Katarzyna Kotowska. Dzieci oglądały eksponaty - pamiątki zgromadzone w sali pamięci - medale, ozdobne talerze, dyplomy, puchary, statuetki, płaskorzeźby, portrety kolejnych dowódców. Miały możliwość poznania i obejrzenia flagi NATO oraz proporca lotników,z ciekawością wysłuchały Hymn - "Marsz Lotników". Szczególną uwagę dzieci zwróciły na zdjęcia samolotów, które stacjonowały i stacjonują na lotnisku wojskowym w Radomiu, zainteresowały się zdjęciami zespołu akrobacyjnego "Orlik" oraz zdjęciami z pokazów lotniczych "Air show". Oglądały mundury wojskowe z przeszłości i te, które obowiązują obecnie. Przybliżona została dzieciom praca - służba żołnierza zawodowego, mechanika samolotu oraz pilota. Pobyt w Sali Tradycji 42  Bazy Lotnictwa Szkolnego okazał się dla dzieci ciekawą lekcją historii i teraźniejszości bazy.