14 maja 2019 11:40 | Aktualności

Zabawy badawcze w grupie "Jagódek"

To już przedostatnia seria zabaw badawczych  z cyklu :"Jak zadziwić przedszkolaka?.." Dzieci z grupy "Jagódek" wykonywały zabawy badawcze dotyczące "Światła i cienia", rozróżniały naturalne i sztuczne źródła energii, poznały mechanizm powstawania cienia, bezpiecznie używały przedmioty imitujące ciepło. Dzieci poznały właściwości ognia, badały, czy ogień daje ciepło, i co jest potrzebne, by palił się ogień. Poznały zasady bezpiecznego postępowania z ogniem. Dowiedziały się, iż podczas palenia płomień zużywa powietrze do oddychania, kiedy zabraknie powietrza - płomień gaśnie. By świeczka się paliła, trzeba zapewnić jej dostęp powietrza. Podczas codziennych zabaw w przedszkolu sprawdzaliśmy czy powietrze waży, konstruowaliśmy wagę do ważenia powietrza. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: Czy powietrze waży? Z utęsknieniem czekamy na kolejny i już ostatni cykl zabaw badawczych z realizowanego w grupie programu własnego - "Jak zadziwić przedszkolaka tym, co świeci, pływa, lata?"