07 maja 2019 11:26 | Aktualności

"Jagódki i Pszczółki" w 42 Bazie Lotnictwa Szkolnego

Dzięki uprzejmości taty Lenki P. w dniu 30.04.2019r dzieci z oddziału III i IV wzięły udział w wycieczce w ramach "Dni otwartych koszar". O umówionej godzinie czekał na nas opiekun i przewodnik Pan Tomek, a na płycie lotniska przygotowane były stanowiska do zwiedzania. Dla dzieci to była wielka atrakcja. Tylko w takim dniu można było wziąć do ręki prawdziwy pistolet , obejrzeć go , "strzelać" z karabinu do tarczy, wejść do samochodu- maszyny CJS przeznaczonej do pracy na płycie lotniska, obejrzeć samochód łączności, zwiedzić wojskową karetkę pogotowia ( z całym oprzyrządowaniem), usiąść na quada, dotknąć "Orlika i Bryzy" - samolotów stacjonujących w bazie, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z żołnierzami. Na zakończenie dzieci posiliły się "wojskową grochówką" oraz obejrzały pokaz możliwości gaśniczych wojskowego wozu straży pożarnej. W wycieczce towarzyszył nam tatuś Darii i Oli. Dzieci na pamiątkę otrzymały prezenty z Logo 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego: smycze, balony, zakładki do książek.Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy.