14 kwietnia 2019 17:41 | Aktualności

"Poznaj swoją orkiestrę"- "Jagódki" na koncercie.

Dnia 12 kwietnia 2019 "Jagódki" uczestniczyły w koncercie Radomskiej Orkiestry Kameralnej z cyklu "Poznaj swoją orkiestrę" pt."Słoń i mucha". W programie koncertu był utwór Josepha - Antoine Lorenzettiego, gawot - "Słoń i mucha, J.Rodrigo - Concierto de Aranjuez cz.II, "Grand Tango", koncert zakończył wesoły utwór Mozarta. Dzieci zapoznały się z altówką , na której grał Adam Dębski, wiolonczelą - Piotr Gach, kontrabasem - Ireneusz Winiarski. Gościnnie w orkiestrze na gitarze  grał uczeń Zespołu Szkół Muzycznych Franciszek Włodarczyk - laureat Grand Prix X Jubileuszowego Konkursu na wykonanie utworu z orkiestrą. Dzieci z zainteresowaniem słuchały muzyki poważnej na żywo. Po zakończeniu koncertu wykonaliśmy pamiątkową fotografię z solistami Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Po koncercie obejrzeliśmy prace plastyczne dzieci ze Szkół Specjalnych zgromadzone na Kiermaszu Wielkanocnym zorganizowanym w Urzędzie Miejskim. Zwiedziliśmy Park Kościuszki, zatrzymaliśmy się przy pomniku Jana Kochanowskiego, Fryderyka Chopina, obejrzeliśmy Muszlę Koncertową, zobaczyliśmy jak przyroda w parku budzi się do życia. Już wiosna!