10 kwietnia 2019 20:40 | Aktualności

Biedronki zafascynowane zwierzątkami

To już drugie tego typu spotkanie z Panią Martą z Centrum Dogoterapii Luna. Tym razem p. Marta przywiozła ze sobą – jeża, świnkę morską i króliki. Opowiedziała wiele ciekawostek na temat ich życia oraz pielęgnacji. To wyjątkowe zwierzątka bo na co dzień pomagają one chorym dzieciom w leczeniu i rehabilitacji. Świnka morska czy jeż pobudzający krążenie krwi u człowieka. Podobnie dotknięcie kolców jeża działa niczym... akupunktura. Ci wyjątkowi goście wzbudziły ogromne zainteresowanie i sprawiły wiele radości . Mogliśmy dotknąć je, pogłaskać, nakarmić a nawet wykąpać. Spotkania te mają na celu głównie pogłębianie wiedzy na temat potrzeb zwierząt, uświadomienie dzieciom, że zwierzęta to istoty żywe, nauczenie odpowiedzialności za zwierzę, zwiększenie empatii, a także kształtowanie postawy odpowiedzialnego właściciela. Ponadto kontakty ze zwierzętami sprzyjają rozwojowi emocjonalnemu i społecznemu naszych pociech. Dzieci uczą się troski o inną istotę i odpowiedzialności za nią. Dowiadują się, że i ona ma swoje potrzeby, które należy zaspokoić.