07 kwietnia 2019 15:34 | Aktualności

Pierwsza pomoc w nagłych przypadkach.

Dzieci z całego przedszkola wzięły udział w zajęciach  „Pierwsza pomoc w nagłych przypadkach”, które zostały przeprowadzone przez studentów  Uniwersytetu Technologiczno –Humanistycznego –kierunek pielęgniarstwo. Te ważne i ciekawe informacje zostały przedstawione w atrakcyjnej formie. Dzieci brały udział w ćwiczeniach z fantomem, układały z rozsypanki cyfrowej numery alarmowe i poznały sposób informowania odpowiednich służb o zagrożeniu. Z bajki o przygodach babci i Krzysia dowiedziały się jak wygląda „bezpieczna pozycja”. Ciekawostką była też podręczna apteczka i jej wyposażenie. Dzieci poznały również sposoby ratowania ludzi w nagłych przypadkach: skaleczenia, oparzenia, zadławienia. Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplomy.