15 marca 2019 11:15 | Aktualności

Zakładamy zielony ogródek.

Chcąc przyśpieszyć przyjście wiosny nasze przedszkolaki postanowilły założyć w salach zielony ogródek. Zgromadziliśmy potrzebne przybory ( pojemniczki, doniczki, konewki), ziemię i nasionka. Przed przystąpieniem do pracy poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Następnie wysialiśmy rzeżuchę, zboże oraz sadziliśmy cebulkę na szczypiorek. Założyliśmy również hodowlę fasoli. Jedne nasiona wsadziliśmy wprost do ziemi, a drugie na gazie. W ten sposób dzieci obserwują różnicę w ich kiełkowaniu i wzroście. Po zasianiu i podlaniu rośliny zostały umieszczone na parapecie, kącikach przyrody. Będziemy pamiętać o podlewaniu ich i będziemy obserwować ich  wzrost. Kiedy wyrosną będą źródłem witamin na kanapkach.