10 marca 2019 12:41 | Aktualności

Wycieczka do Manufaktury Słodkości „Słodka Robotka”

Dzieci z grupy II - "Biedronki" z okazji DNIA KOBIET uczestniczyły w wycieczce do Manufaktury Słodkości "Słodka Robotka" w Radomiu. Wchodząc do Manufaktury dzieci poczuły wspaniałe zapachy i moc słodyczy, które stworzyły przepyszną atmosferę. Przedszkolaki miały możliwość  zobaczyć cały proces powstawania cukierków i lizaków od momentu wylania gorącego karmelu na stół po złożenie całego wzoru cukierka lub lizaka. Słodycze mimo pięknych kolorów barwione były głównie naturalnymi barwnikami z warzyw, owoców i ziół bez użycia konserwantów. Po skończonym pokazie dzieci uczestniczyły również w warsztatach, w trakcie których samodzielnie wykonały lizaki. Wszystko odbywało się z zachowaniem  wszelkich zasad bezpieczeństwa i higieny. Na zakończenie warsztatów, każdy otrzymał swoje małe dzieło- pięknie, zakręcone lizaki oraz paczuszkę kolorowych cukierków w prezencie. Słodycze, których twórcami byli nasi mali cukiernicy, wyglądały bajecznie. To był bardzo kolorowy i słodki Dzień Kobiet.