06 marca 2019 18:57 | Aktualności

Przedszkolaki w Bibliotece Klubu Garnizonowego.

Dnia 6 marca dzieci z grupy II i III odwiedziły bibliotekę Klubu Garnizonowego. Uczestniczyły w lekcji bibliotecznej , której tematem była "Książka". Dzieci dowiedziały się z jakich części składa się książka, wiedzą że posiada ona okładkę, niektóre pozycje mają obwolutę, stronę tytułową, na której jest tytuł i autor książki oraz trzon. Przedszkolaki wiedzą, że osoba, która wypożycza książki z biblioteki  i czyta w domu to czytelnik ,a pracująca w niej to bibliotekarz, bibliotekarka. Pisarz to osoba, która wymyśla historię i ją zapisuje. Dzieci poznały drogę powstawania książki, zawody osób , które są odpowiedzialne za jej powstanie. Pani Kasia przeczytała ciekawą bajkę pt. "Moja książka", której bohaterem był Franek i to on zapoznał z drogą książki od napisania ,poprzez korektę, ilustrowanie, wydawnictwo, drukowanie, do przywiezienia do księgarni, a potem do biblioteki. W czasie zajęć odbył się konkurs , kto przejdzie z książką na głowie , tak aby nie upadła. Przedszkolaki miały możliwość oglądania ilustracji w różnych książkach, brały czynny udział w inscenizacji "O królu i smoku". Na zakończenie został odczytany list od Duszka Książkoluszka, który napisał życzenia książki. Duszek prosił by szanować książki, nie czytać podczas jedzenia, nie zaginać rogów, nie pisać, nie rysować po książkach, podklejać gdy książka jest uszkodzona, przerwę w czytaniu zaznaczać zakładką. Przedszkolaki otrzymały od pani bibliotekarki pamiątkowe zakładki, które pokolorowały i odpowiednio zagięły, będą one pomocne podczas czytania w domu wraz z rodzicami, do którego zachęcamy.