27 lutego 2019 14:03 | Aktualności

Kino sferyczne w przedszkolu.

Dnia 27.02.2019 gościliśmy w naszym przedszkolu "Kino sferyczne" z premierowym filmem "Życie drzew". Projekcję filmu poprzedził pokaz drzewa, dzięki któremu dzieci dowiedziały się z jakich części składa się drzewo, jakie są ich rodzaje i dlaczego liście są koloru zielonego."Życie drzew" - to piękna wciągająca podróż do świata drzew jaką mogły odbyć "nasze przedszkolaki". Z głównymi bohaterami biedronką Dolores i świetlikiem Mike'm dzieci odkryły wspaniały świat drzew, dowiedziały się jakie znaczenie dla życia na ziemi mają rośliny. Zobaczyły jak rosną drzewa, jak transportują wodę pod wpływem grawitacji na szczyt korony, w jaki sposób umożliwiają życie na ziemi poprzez produkcję tlenu. W filmie w ciekawy sposób ukazano moment żółknięcia i opadania liści jesienią, przygotowania drzewa do zimy i "budzenia " się na wiosnę. Film dostarczył przedszkolakom niezapomnianych wrażeń. Po projekcji dzieci otrzymały do pokolorowania obrazek- "drzewo - jabłoń", która była głównym bohaterem filmu.