06 grudnia 2018 14:21 | Aktualności

Przedszkolne eksperymentowanie

Ostatnio odbyły się kolejne zajęcia w grupie "Jagódek" z cyklu  "Jak zadziwić przedszkolaka tym co świeci, pływa, lata?" Dzieci zobaczyły, że sól gruboziarnista i ziarenka ryżu mogą podskakiwać. Uderzając w garnek drewnianą łyżką umieszczony w pobliżu miski zauważyły, że pod wpływem uderzenia powietrze wibruje i tworzy się dźwięk. Fale dźwiękowe natrafiają na miskę i wprawiają folię w  wibracje (ruch). Drgania folii powodują ruch ziaren i zaczynają wirować w powietrzu.
Przedszkolaki poznały wielozmysłowo właściwości miodu, badały zjawisko rozpuszczalności substancji rozpuszczając miód w wodzie.
Sporządzony w ten sposób napój  był bardzo dobry  i wszystkim smakował, były dokładki...
Przeprowadzone doświadczenia i eksperymenty cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci