29 listopada 2018 20:55 | Aktualności

Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej

Dzięki uprzejmości Rodziców Jasia, dzieci z grupy "Jagódek" wzięły udział w wycieczce do biblioteki. Na miejscu czekała na nas babcia Jasia i Pani Marta, które były naszym przewodniczkami. Zwiedziliśmy różne pomieszczenia znajdujące się w zabytkowym budynku: wypożyczalnię książek dla dzieci, czytelnie, miejsca gdzie można posłuchać płyt i audiobooków, oraz poczytać lub obejrzeć gazety i czasopisma. Dzieci podczas lekcji bibliotecznej rozwiązywały zagadki z "Bajki walizki", szukały i oglądały książki. Poznaliśmy głównego księgarza biblioteki - kota Rudolfa. Przedszkolaki wiedzą już, że każdy może skorzystać z zasobów biblioteki zapisując się wraz z Rodzicem. Na zakończenie dzieci mogły zobaczyć i podnieść największą i najmniejszą książkę z księgozbioru. Na pamiątkę Pani Marta wręczyła każdemu "Dyplom Przyjaciela Biblioteki". Miło będzie wrócić tu jeszcze raz. Dziękujemy.