26 listopada 2018 22:16 | Aktualności

"Pasowanie na Przedszkolaka"

W naszym przedszkolu w dniu 23 listopada odbyła się pierwsza ważna uroczystość dla dzieci najmłodszych - pasowanie na przedszkolaka.Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu. Zaprezentowały rodzicom piosenki, wiersze i tańce, których nauczyły się do tej pory. Odświętny strój i piękne opaski, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. W dalszej części dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a Beata Molenda – dyrektor przedszkola z pomocą zaczarowanego ołówka dokonała pasowania. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom i misia, który będzie dzieciom towarzyszył przez kolejne lata edukacji przedszkolnej.
Po zakończeniu części oficjalnej w sali czekała dla dzieci niespodzianka - słodkie muffinki.