18 listopada 2018 17:46 | Aktualności

Dlaczego wieje wiatr?

W ramach programu - "Jak zadziwić przedszkolaka, tym co świeci, pływa, lata ? - doświadczenia i eksperymenty w edukacji przedszkolnej odbyły się kolejne zajęcia w grupie III. Tym razem dzieci dowiedziały się w jaki sposób powstaje i dlaczego wieje wiatr?, Co to jest tornado, huragan? wykonały własne wiatromierze, prowadziły obserwację ruchu powietrza. Poznały sposoby wprowadzania w ruch lekkich przedmiotów. Naśladowały siłę wiatru podczas wykonywania ćwiczeń oddechowych. Zauważyły, że niektóre materiały poruszają się na wietrze , inne nie. Dzieci wiedzą, że powietrze jest lekkie i niewidoczne, ale można znaleźć sposoby, by je zobaczyć i poczuć. Dowodem na istnienie powietrza jest jego ruch. Zabawy z wiatrem cieszyły się dużym zainteresowaniem przedszkolaków.