14 listopada 2018 20:33 | Aktualności

Spotkanie z żołnierzem Wojska Polskiego

Dnia 14.11.2018 gościliśmy w przedszkolu żołnierza 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego kaprala Łukasza Pochylskiego zdobywcę Kryształowej Kuli Maratonów Świata. Dzieci z grupy III powitały gościa wierszem pt."Orzeł Biały" Pan kapral opowiedział przedszkolakom o swoich dziecięcych marzeniach dotyczących służby w wojsku polskim oraz pasji jaką był i jest sport. Początkowo była to piłka nożna, następnie bieganie.
Z okazji "100 lecia Niepodległości Polski i 100 lecia Polskiego Lotnictwa Wojskowego" kapral z "naszej jednostki wojskowej"
przebiegł od stycznia do września 2018 r. siedem maratonów, biegając na różnych kontynentach. (Pierwszy maraton na Antarktydzie, drugi to Punta Arena Chile, trzeci - Jerozolima w Izraelu, czwarty - Agadir w Maroku, piąty - Park Narodowy Buntu - Kanada, szósty - Australia - Sydney i siódmy w Warszawie). Dzieci obejrzały zdjęcia - relacje z pobytu Pana Łukasza w różnych częściach świata i trofea- medale jakie otrzymał za przebiegnięte maratony oraz słuchały ciekawostek z pobytu na kolejnych kontynentach. Ponadto zobaczyły główną nagrodę Kryształową Kulę Maratonów Świata, która została wręczona Panu Łukaszowi  w Poznaniu we wrześniu 2018 roku. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły kapralowi podziękowanie i wykonano pamiątkową fotografię . Kapral Łukasz Pochylski jest pierwszym żołnierzem Wojska Polskiego, który zdobył Kryształową Kulę Maratonów Świata. Gratulujemy!