07 listopada 2018 17:42 | Aktualności

Dogoterapeuta z wizytą u "Biedronek"

Dziś tj. 07.11.2018r. grupę „Biedronki” odwiedził specjalny gość, pies Luna wraz ze swoim opiekunem panią Martą.  Luna to pies terapeuta. W czasie spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się w jaki sposób pies okazuje radość czy gniew. Uczyły się też jak bezpiecznie i odpowiedzialnie postępować z psem. Miały okazję przełamać lęk przed czworonogami i pogłębić kontakt przez podejście do psa, pogłaskanie go czy nakarmienie smakołykami przyniesionymi przez panią Martę.
Wspólne, edukacyjne zabawy wywołały mnóstwo emocji, a kontakt z przyjaznym czworonogiem był dużym wydarzeniem dla przedszkolaków. Interakcja dzieci ze zwierzęciem dostarczyła też wiele korzyści. Kontakt z psem buduje bowiem poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie. Pokonywanie lęku przed psem daje dzieciom także poczucie sukcesu i kontroli, motywuje do działania. Dzieci nieśmiałe, wycofane – ośmielają się, a nadmiernie pobudzone – uspokajają i wyciszają. „Biedronki” były bardzo odważne – BRAWO!!!