03 października 2018 21:02 | Aktualności

Jagódki w Bibliotece Klubu Garnizonowego

Dnia 3 października dzieci z grupy III "Jagódki" uczestniczyły w lekcji biliotecznej w Bibliotece Klubu Garnizonowego, którą przeprowadziła Pani Katarzyna Kotowska - bibliotekarka. Dzieci przypomniały sobie jak należy korzystać z biblioteki, że należy szanować książki i słuchać tekstu czytanego w ciszy.Utrwaliły wiadomości o kolejnych porach roku ze szczególnym uwzględnieniem obecnej pory roku - jesieni.
Rozwiązywały jesienne zagadki, odpowiadały na pytania zawarte w jesiennym quizie, określały kształty i kolory jesiennych liści, dowiedziały się wiele o jesiennych zapasach zwierząt, ludzi. Utrwaliły liczebniki główne i porządkowe licząc  jesienne, domowe zapasy. Przypomniały sobie jakie kolory dominują w poszczególnych porach roku. Na zakończenie otrzymały pamiątkowe słoneczka, bo jesienią jest go niewiele oraz liście z różnych drzew do pokolorowania w przedszkolu. Było to pierwsze spotkanie grupy III w bibliotece, ale nie ostatnie.