02 października 2018 16:26 | Aktualności

Dzień Chłopaka - wycieczka do Straży Pożarnej

Dnia 28.09.2018r, z okazji obchodów Dnia Chłopaka grupa „Biedronek” wybrała się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Traugutta. Dzieci zwiedziły budynek , dowiedziały się wielu informacji dotyczących pracy strażaka. Jednak największe zainteresowanie wzbudziły wśród nich wozy strażackie. Strażacy zademonstrowali nam wykorzystywaną w akcjach aparaturę, swoje stroje oraz wyposażenie wozu strażackiego, między innymi: gaśnice, węże, sprzęt służący do pomocy podczas wypadków. Przedszkolacy dowiedzieli się także, do czego służy tzw. sygnalizator bezruchu - dźwiękowe urządzenie ostrzegawcze pozwalające szybko odnaleźć, nawet w gęstym dymie, poszkodowanego strażaka. Mogły zobaczyć jak strażak w razie alarmu zjeżdża z rury. Wszystkie dzieci teraz dokładnie wiedzą jaki jest numer alarmowy do straży pożarnej. Po takiej wycieczce wszystkie dzieciaki zgodnie przyznały, że ten zawód bardzo im się podoba, a niejedno dziecko w przyszłości chciałoby zostać strażakiem.

Po powrocie na „Biedronki” czekała w przedszkolu jeszcze jedna niespodzianka . Dziewczynki złożyły chłopcom życzenia z okazji ich święta. Wszystkie dzieci dostały upominki.