25 września 2018 13:50 | Aktualności

"Biedronki i Jagódki witają jesień"

Dnia 24 .09.2018 dzieci z grupy "Biedronek " i "Jagódek" uroczyście powitały kolejną porę roku - jesień. W sali grupy "Jagódek" został zorganizowany jesienny kącik przyrodniczy. W rolę Pani Jesieni wcieliła się Agatka, która rozpoczęła przedszkolną uroczystość od zabawy z wiatrakiem matematycznym,malując kolejne szarfy swej kolorowej spódnicy przy akompaniamencie piosenki "Malowała jesień". Dzieci poznały dary jesieni, rozwiązywały jesienne zagadki losując ponumerowane kasztany, wybierały zagadkę do rozwiązania, poznawały owoce po smaku z zawiązanymi oczami, ponadto jesienne skarby losowały z zaczarowanego pudełka rozpoznając je dotykiem. Rzucały kasztanem do celu, dokonywały klasyfikacji liści. Na zakończenie uroczystości "Biedronki"i "Jagódki"przyozdobiły kosze jesiennymi liśćmi wykonując plastyczną pracę zbiorową.