23 września 2018 19:29 | Aktualności

Owocowy Dzień Przedszkolaka

Z okazji Dnia Przedszkolaka dzieci z grupy II- "Biedronki"  odwiedzili rodzice Nikoli, właściciele radomskiej restauracji, wraz z pracownikiem. Tata Nikoli jest kucharzem, opowiedział przedszkolakom o wykonywanym zawodzie, a później zaproponował  wspólne zrobienie owocowych szaszłyków.  Dzieci poznały owoce i przybory  dzięki, którym można było wykonać pyszne szaszłyki. Przedszkolaki w fartuszkach i czapkach kucharskich przystąpiły do pracy. Najpierw pokroiły wybrane owoce, później nadziewały je na wykałaczkę. Pomimo swojego młodego wieku poradziły sobie wspaniale, a samodzielnie wykonany deser został zjedzony ze smakiem. Dzieci również miały okazję spróbować naleśników i przetworów przywiezionych przez naszych gości. Dziękujemy rodzicom Nikoli, za przybliżenie nam zawodu kucharza i możliwość przygotowania  pysznych i zdrowych potraw.