14 czerwca 2018 09:55 | Aktualności

"Dzień Truskawki"

W ramach  realizacji zajęć z cyklu "Zdrowo i kolorowo" w grupie "Biedronek" zrealizowano "Dzień truskawki". To już ostatnie zajęcia z tego cyklu w bieżącym roku szkolnym.Dzieci ubrane na czerwono spędziły ten dzień w sposób interesujący. Zajęcia rozpoczęły się od odśpiewania tradycyjnego "Sto lat" dla truskawki pokaźnych rozmiarów, która została powieszona przy suficie na środku sali oraz piosenki "Truskawkowy leń". Dzieci uczestniczyły w zabawie "Jaki to owoc?", gdzie za pomocą zmysłów z zawiązanymi oczami musiały określić nazwę owocu.Ponadto określiły kolor, kształt oraz smak truskawek po uprzedniej degustacji.Układały dużych rozmiarów truskawkowe puzzle, zadanie wykonały bezbłędnie.Kolejnym punktem truskawkowego dnia była praca w grupach- malowanie farbami dłońmi oraz za pomocą gąbek wielkich truskawek.Dzieci miały okazję do spróbowania dżemu truskawkowego wykonanego ze świeżych owoców.Na zakończenie tego miłego dnia zrobiły koktajl truskawkowy, który stanowił dodatek do podwieczorku.Własnoręcznie wykonany koktajl był wyśmienity i bardzo smakował.Przy okazji dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc w organizacji zajęć z cyklu"Zdrowo i kolorowo". Do zobaczenia we wrześniu.