23 maja 2018 21:23 | Aktualności

Wycieczka do Farmy "Ale Heca" w Mleczkowie

Dnia 22 i 23 maja wybraliśmy się na bardzo ciekawą wycieczkę edukacyjno - turystyczną do Farmy "Ale Heca" w Mleczkowie. Na miejscu czekały na nas atrakcje. Dzieci z grupy I i II brały udział w warsztatach plastycznych pt: "Od owieczki do niteczki", gdzie za pomocą wody i mydła filcowały z pasemek wełny czesankowej filcowe obrazki. Dzieci z grupy III i IV brały udział w warsztatach plastycznych "Wykreuj swojego zwierzaka" - dzieci wykonywały samodzielnie maskotkę, konia wypchanego sianem. W zagrodzie odwiedziliśmy różne zwierzęta: kucyki szetlandzkie Heca i Lukier, osiołki Tolusia i Tosię, kozy, owieczki, króliczki, pawie, gęsi, kaczki a nawet bażanty. Chętni mogli je nakarmić, a nawet pogłaskać. W ogodzie dzieci wesoło się bawiły na trampolinie, "łowiły rybk",rysowały kredą na tablicach, konstruowały w piachu, jeździły na drewnianych rowerkach. Była też przerwa a posiłek i zabawy terenowe: balonowa wojna, i poszukiwania zaginionych plastikowych zwierząt i jajek. Pobyt na farmie wszystkim bardzo się podobał, może jeszcze kiedyś tam wrócimy :)