11 maja 2018 08:25 | Aktualności

Warsztaty gry na bębnach afrykańskich

W czwartek tj. 10 maja nasze przedszkole odwiedził nietypowy gość. "Artystyczny człowiek", czyli Pan, który zajmuje się graniem na bębnach afrykańskich różnego pochodzenia, a swoją wiedzą i doświadczenie pragnie dzielić się z młodym pokoleniem. Dlatego dziś przedszkolaki miały okazję wziąć udział w nietypowych warsztatach. Pan przedstawił, krótki wykład historii powstania bębnów afrykańskich, opowiedział z czego są zrobione i gdzie powstały i jakie mają znaczenie w świecie muzycznym i w życiu ludzi. Następnie byliśmy świadkami pokazu techniki grania na bębnach afrykańskich. Największą atrakcją była oczywiście nauka podstawowych dźwięków, technik oraz rymów gry na bębnach. Mieliśmy okazję nie tylko zobaczyć z bliska i dotknąć bębnów afrykańskich, ale także na nich zagrać! To nietypowe spotkania sprawiło dzieciom naprawdę wiele radości.