10 maja 2018 08:02 | Aktualności

Prezydent  Miasta Radomia

PETYCJA

Rodziców dzieci z Publicznego Przedszkola nr 7 w Radomiu

Zwracamy się do Pana Prezydenta o   podjęcie działań mających na celu przywrócenie dojazdu do Publicznego Przedszkola Nr 7 w Radomiu.

Z dniem 01.05.2018r. Wspólnota Mieszkaniowa osiedla Sadków uniemożliwiła nam dojazd do placówki montując na drogach dojazdowych szlabany.  Nie może być sytuacji, że obiekt publiczny, przedszkole prowadzone przez Gminę Miasta Radomia jest bez dostępu do drogi publicznej, tym bardziej , że w pobliżu nie ma parkingu ani możliwości zatrzymania się na czas odprowadzenia dziecka do przedszkola.  Działania Wspólnoty są sprzeczne z zasadami współżycia społecznego oraz troską o dobro najmłodszych mieszkańców Radomia.

Jak wyobrazić sobie odprowadzanie dziecka do przedszkola z drugim małym dzieckiem na ręku lub przez kobietę w ciąży kiedy nie będzie to już lato a jesienna szaruga  lub mroźna zima.

Od 60 lat przedszkole funkcjonuje w środowisku i nigdy nie było  konfliktów z mieszkańcami.           My, Rodzice na teren osiedla wjeżdżajmy tylko aby bezpiecznie zaprowadzić dzieci do przedszkola.

Brak dojazdu to także zagrożenie bezpieczeństwa naszych dzieci ze względu na utrudniony dojazd służb ratunkowych, parkowanie w miejscach do tego nieprzeznaczonych , utrudnienie  bieżącego funkcjonowania  przedszkola ( dostawy żywności, służb komunalnych itp.) a w konsekwencji  groźba likwidacji.

Rodzice Publicznego Przedszkola Nr 7 w Radomiu