06 grudnia 2017 20:59 | Aktualności

Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego Przedszkola. Nasz gość zaczął swoją wizytę od naszych najmłodszych. Dzieci z grupy I - „Krasnale’ pierwszy raz witały Mikołaja w Przedszkolu. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Maluszki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w Przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył dzieciom wspaniałe prezenty i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze dzieci w ośmiu  grupach. Nasze starszaki, a  szczególnie  z grupy  II, III i IV  musiały wykazać się nie lada cierpliwością,  rozmowa z  gościem,  zabawa, kolorowe prezenty zrekompensowały dzieciom długie oczekiwanie. A prezenty były wspaniałe. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania. Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, bawiły się, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.