03 grudnia 2017 15:53 | Aktualności

"Moja pierwsza wizyta w kinie"

Jak to się dzieje, że film pojawia się na ekranie? Po co w sali kinowej tajemnicza smuga światła? Gdzie można kupić bilet na seans? Kto rządzi w kinie? I skąd bierze się popcorn? Na i pytania i inne odpowiedział animator naszym Przedszkolakom podczas "Mojej Pierwszej Wizycie w Kinie".

Animator opiekujący się nami w kinie pokazał dzieciom najciekawsze zakamarki kina, w prosty sposób wyjaśniając ich funkcję początkującym amatorom kina. Dzieci poznały w ten sposób m.in. kabinę projekcyjną (w większości kin), kasy biletowe i barowe. Dzięki temu mają okazję nie tylko zobaczyć, jak działa kino i wysłuchać, do czego służą obecne tu sprzęty, ale także zdobyć inne, zupełnie nowe, doświadczenia: spróbować swoich sił w obsłudze kasy czy skosztować słodkiego i słonego popcornu. Po poznaniu kina od wewnątrz - przyszedł czas na sens filmowy.