21 listopada 2017 18:56 | Aktualności

Wycieczka do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wystawa „Poznaj grzyby – unikniesz zatrucia”

Dzieci z grupy "Pszczółek"pojechały na wycieczkę do siedziby Powiatowej Stacji Samotarno - Epidemiologicznej na wystawę "Poznaj grzyby - unikniesz zatrucia". Przedszkolaki miały okazję zobaczyć około 60 sztuk grzybów w skali 1:1 w aranżacji leśnej, które wiarygodnie pokazują poszczególe grzyby w ich naturalnym środowisku. Podczas oglądania wystawy dzieci nauczyły się rozpoznawać poszczególne gatunki grzybów. Tablice edukacyjne,oraz zaprezentowany film pozwoliły im poznać grzyby oraz zasady beziecznego poruszania się w lesie. Podczas prelekcji Pani uświadomiłą dzieciom jakie są zasady zbiorów grzybów i jak zapobiegać zatruciom. Na zakończenie mali zwiedzający dostały ulotki i broszuki.