24 października 2017 18:51 | Aktualności

"Dzień kapusty" - zielony dzień w naszym przedszkolu.

W tym dniu wszystkie dzieci ubrały się na zielono. Dzieci z niecierpliwością wyczekiwały tego, co wydarzy się w przedszkolu. Nadszedł wreszcie czas na poznanie niespodzianki - kapusty. Dzieci chętnie wymieniały, jakie rodzaje kapusty znają, jakie miały okazję kosztować. Panie kolejno pokazywały kapustę białą, czerwoną, włoską, pekińską. Wszystkie te rodzaje dzieci miały szansę zobaczyć z bliska, dotknąć i dowiedzieć się, jak się nazywają. Kulminacyjnym punktem naszego święta był quiz - utrwalenie wiadomości o cechach i walorach zdrowtonych kapusty i zagadki, zabawy badawcze:"czy kapusta w środku jest pusta?", Czy można ja trulać, "Co się z nią stanie gdy usiądę na niej?, doświadczenia - przewodzenie zabarwionej wody w liściach kapusty pekińskiej. Następnie dzieci wzięły udział w zabawach muzyczno - ruchowych przy piosenkach "Kapuściana piosenka", "Piosenka wesołej kapusty". Na sam koniec wykonanie przez przedszkolaków - łódeczek z liści kapusty.

"Dzień kapusty" - zielony dzień w naszym przedszkolu.