08 maja 2017 18:35 | Aktualności

Wycieczka do Straży Pożarnej

04.04.2017r. dzieci z oddziału IV odwiedziły jednostkę Straży Pożarnej przy ul. Traugutta w Radomiu.W komendzie strażacy wygospodarowali i wyposażyli typowe mieszkanie, z kuchnią, łazienką i salonem tzw. "Bezpieczny dom".Tam pokazali m.in, jak rozprzestrzenia się dym, jak działają czujniki dymu.Dzieci dowiedziały się, na co uważać, żeby nie doprowadzić do pożaru i jak bezpiecznie używać domowych sprzętów. Strażacy uczyli, co może się stać przy niewłaściwym użytkowaniu urządzeń domowych. W łazience zamontowano piecyk gazowy i czujnik czadu- dzięki prezentacji jego działania, dzieci zdobyły ważne informacje- kiedy czad staje się grożny dla zdrowia.Celem naszej wyprawy było uwrażliwienie dzieci na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i właściwe zachowanie się w sytuacji , gdyby przyszło zmierzyć się z prawdziwym zagrożeniem. Przy okazji wizyty w "Bezpiecznym domu" dzieci miały również możliwość podziwiania wspaniałym strażackich pojazdów i sprzętu, który służy do gaszenia pożarów.Wycieczka bardzo podobała się przedszkolakom, które z nowymi wrażeniami i zdobytą wiedzą, która- mamy nadzieję- zaowocuje w przyszłości, wróciły do przedszkola.

Wizyta w Straży Pożarnej