Grupa Pszczółki

Grupa „Pszczółek” w roku szkolnym 2018/2019 liczy 16 dzieci. Jest to grupa mieszana 5-6 latków, w tym 7 to 5-latki, a 9 - 6-latków.
Realizujemy program wydawnictwa PWN -"Trampolina. Hop do góry" 5- latka i 6-latka. Dzieci 6-letnie odbywają roczne przygotowanie przedszkolne. Praca dydaktyczno- wychowawcza dostosowana jest do możliwości, umiejętności i potrzeb dzieci.
„Pszczółki” charakteryzuje duża ciekawość świata i rządzących nim zjawisk, a co za tym idzie otwartość na procesy poznawania. Dzieci są spontaniczne zarówno w zabawie dowolnej jak i podczas zajęć organizowanych; uwielbiają konstruować; spontanicznie podejmują działalność plastyczną; chętnie śpiewają; uczestniczą aktywnie w przygotowaniach do uroczystości odbywających się na terenie przedszkola; samodzielnie i bezpiecznie organizują sobie zabawy i zajęcia służące realizacji własnych pomysłów i zainteresowań.
W bieżącym roku szkolnym rozwijają umiejętności przygotowujące do nauki czytania i pisania. Oprócz codziennych zajęć pszczółki uczestniczą w zajęciach dodatkowych:j. angielski, religia, gimnastyka i rytmika.

12 maja 2017 19:37 | Aktualności

Przedszkolny przegląd talentów

W środę 10 maja w naszej placówce odbył się "przedszkolny przegląd talentów". Tego dnia wszystkie chętne dzieci mogły zaspiewać przed publicznoscią przedszkola wybrane przez siebie piosenki. Występy rozpoczęła grupa "Krasnale". Najmłodsze dzieci odważnie i śmiało zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. Potem przyszła kolej na dzieci z pozostałych grup wiekowych. Przedszkolni artyści śpiewali i tańczyli, a wspaniała widownia biła gromkie brawa. Wszyscy świetnie się bawili, a atmosfera dobrej zabawy trwała przez cały dzień.

Przedszkolny przegląd talentów