Grupa Pszczółki

Grupa „Pszczółek” w roku szkolnym 2018/2019 liczy 16 dzieci. Jest to grupa mieszana 5-6 latków, w tym 7 to 5-latki, a 9 - 6-latków.
Realizujemy program wydawnictwa PWN -"Trampolina. Hop do góry" 5- latka i 6-latka. Dzieci 6-letnie odbywają roczne przygotowanie przedszkolne. Praca dydaktyczno- wychowawcza dostosowana jest do możliwości, umiejętności i potrzeb dzieci.
„Pszczółki” charakteryzuje duża ciekawość świata i rządzących nim zjawisk, a co za tym idzie otwartość na procesy poznawania. Dzieci są spontaniczne zarówno w zabawie dowolnej jak i podczas zajęć organizowanych; uwielbiają konstruować; spontanicznie podejmują działalność plastyczną; chętnie śpiewają; uczestniczą aktywnie w przygotowaniach do uroczystości odbywających się na terenie przedszkola; samodzielnie i bezpiecznie organizują sobie zabawy i zajęcia służące realizacji własnych pomysłów i zainteresowań.
W bieżącym roku szkolnym rozwijają umiejętności przygotowujące do nauki czytania i pisania. Oprócz codziennych zajęć pszczółki uczestniczą w zajęciach dodatkowych:j. angielski, religia, gimnastyka i rytmika.

11 maja 2017 23:36 | Aktualności

Konkurs recytatorski

Dnia 27 kwietnia w Przedszkolu Publicznym nr 9 odbył się konkurs recytatorski "Wierszyki na wesoło", w którym brało udział czworo naszych wychowanków. Mimo dużych emocji, dzieci z odwagą i zapałem wystąpiły przed publicznością, a recytowane przez nich wiersze były pełne humoru i dowcipu. Podczas przerwy dzieci zostały zaproszone na poczestunek. Po obradach komisji jury ogłosiło wyniki konkursu. Pierwsze miejsce zdobyła Maja Domańska z grupy "Pszczółki", a pozostałe dzieci Rafał Cybuła i Lena Kowalczyk z grupy "Jagódki" oraz Natalka Borys z grupy "Biedronki" otrzymały wyróznienia. Wszystkim dzieciom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Gratulujemy również Ani Kowalskiej za zdobycie pierwszej nagrody w konkursie plastycznym.

Konkurs recytatorski