Grupa Pszczółki

Grupa „Pszczółek” w roku szkolnym 2018/2019 liczy 16 dzieci. Jest to grupa mieszana 5-6 latków, w tym 7 to 5-latki, a 9 - 6-latków.
Realizujemy program wydawnictwa PWN -"Trampolina. Hop do góry" 5- latka i 6-latka. Dzieci 6-letnie odbywają roczne przygotowanie przedszkolne. Praca dydaktyczno- wychowawcza dostosowana jest do możliwości, umiejętności i potrzeb dzieci.
„Pszczółki” charakteryzuje duża ciekawość świata i rządzących nim zjawisk, a co za tym idzie otwartość na procesy poznawania. Dzieci są spontaniczne zarówno w zabawie dowolnej jak i podczas zajęć organizowanych; uwielbiają konstruować; spontanicznie podejmują działalność plastyczną; chętnie śpiewają; uczestniczą aktywnie w przygotowaniach do uroczystości odbywających się na terenie przedszkola; samodzielnie i bezpiecznie organizują sobie zabawy i zajęcia służące realizacji własnych pomysłów i zainteresowań.
W bieżącym roku szkolnym rozwijają umiejętności przygotowujące do nauki czytania i pisania. Oprócz codziennych zajęć pszczółki uczestniczą w zajęciach dodatkowych:j. angielski, religia, gimnastyka i rytmika.

08 maja 2017 18:35 | Aktualności

Wycieczka do Straży Pożarnej

04.04.2017r. dzieci z oddziału IV odwiedziły jednostkę Straży Pożarnej przy ul. Traugutta w Radomiu.W komendzie strażacy wygospodarowali i wyposażyli typowe mieszkanie, z kuchnią, łazienką i salonem tzw. "Bezpieczny dom".Tam pokazali m.in, jak rozprzestrzenia się dym, jak działają czujniki dymu.Dzieci dowiedziały się, na co uważać, żeby nie doprowadzić do pożaru i jak bezpiecznie używać domowych sprzętów. Strażacy uczyli, co może się stać przy niewłaściwym użytkowaniu urządzeń domowych. W łazience zamontowano piecyk gazowy i czujnik czadu- dzięki prezentacji jego działania, dzieci zdobyły ważne informacje- kiedy czad staje się grożny dla zdrowia.Celem naszej wyprawy było uwrażliwienie dzieci na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i właściwe zachowanie się w sytuacji , gdyby przyszło zmierzyć się z prawdziwym zagrożeniem. Przy okazji wizyty w "Bezpiecznym domu" dzieci miały również możliwość podziwiania wspaniałym strażackich pojazdów i sprzętu, który służy do gaszenia pożarów.Wycieczka bardzo podobała się przedszkolakom, które z nowymi wrażeniami i zdobytą wiedzą, która- mamy nadzieję- zaowocuje w przyszłości, wróciły do przedszkola.

Wizyta w Straży Pożarnej