Grupa Pszczółki

Grupa „Pszczółek” w roku szkolnym 2018/2019 liczy 16 dzieci. Jest to grupa mieszana 5-6 latków, w tym 7 to 5-latki, a 9 - 6-latków.
Realizujemy program wydawnictwa PWN -"Trampolina. Hop do góry" 5- latka i 6-latka. Dzieci 6-letnie odbywają roczne przygotowanie przedszkolne. Praca dydaktyczno- wychowawcza dostosowana jest do możliwości, umiejętności i potrzeb dzieci.
„Pszczółki” charakteryzuje duża ciekawość świata i rządzących nim zjawisk, a co za tym idzie otwartość na procesy poznawania. Dzieci są spontaniczne zarówno w zabawie dowolnej jak i podczas zajęć organizowanych; uwielbiają konstruować; spontanicznie podejmują działalność plastyczną; chętnie śpiewają; uczestniczą aktywnie w przygotowaniach do uroczystości odbywających się na terenie przedszkola; samodzielnie i bezpiecznie organizują sobie zabawy i zajęcia służące realizacji własnych pomysłów i zainteresowań.
W bieżącym roku szkolnym rozwijają umiejętności przygotowujące do nauki czytania i pisania. Oprócz codziennych zajęć pszczółki uczestniczą w zajęciach dodatkowych:j. angielski, religia, gimnastyka i rytmika.

09 kwietnia 2017 18:25 | Aktualności

Wypieki w Mamma Leo

Dzieci z grupy IV odwiedziły Resteracje Mamma Leo w Radomiu. Przedszkolaki brały udział w warsztatach kulinarnych przygotowując samodzielnie mazurki pod czujnym okiem prowadzącej. Poznały krok po kroku receprture na wielkanocny wypiek. Gdy ciasto było w piekarniku dzieci miały możliwośc zwiedzenie restauracji. Mazurek  był pyszny, smakował wszystkim dzieciom. W nagrodę za cięzką pracę otrzymały dyplom "Małego Szefa Kuchni". W doskonałych humorach wróciliśmy do przedszkola.

Wypieki w Mamma Leo