Grupa Pszczółki

Grupa „Pszczółek” w roku szkolnym 2018/2019 liczy 16 dzieci. Jest to grupa mieszana 5-6 latków, w tym 7 to 5-latki, a 9 - 6-latków.
Realizujemy program wydawnictwa PWN -"Trampolina. Hop do góry" 5- latka i 6-latka. Dzieci 6-letnie odbywają roczne przygotowanie przedszkolne. Praca dydaktyczno- wychowawcza dostosowana jest do możliwości, umiejętności i potrzeb dzieci.
„Pszczółki” charakteryzuje duża ciekawość świata i rządzących nim zjawisk, a co za tym idzie otwartość na procesy poznawania. Dzieci są spontaniczne zarówno w zabawie dowolnej jak i podczas zajęć organizowanych; uwielbiają konstruować; spontanicznie podejmują działalność plastyczną; chętnie śpiewają; uczestniczą aktywnie w przygotowaniach do uroczystości odbywających się na terenie przedszkola; samodzielnie i bezpiecznie organizują sobie zabawy i zajęcia służące realizacji własnych pomysłów i zainteresowań.
W bieżącym roku szkolnym rozwijają umiejętności przygotowujące do nauki czytania i pisania. Oprócz codziennych zajęć pszczółki uczestniczą w zajęciach dodatkowych:j. angielski, religia, gimnastyka i rytmika.

28 stycznia 2017 21:35 | Aktualności

Bal karnawałowy

W naszym przedszkolu w środę 25 stycznia odbył się uroczysty bal karnawałowy. W odświętnie udekorownej sali, w kolorowych kostiumach, wszystkie przedszkolaki bawiły się przy dźwiękach różnorodnej muzyki granej przez zaproszonego na bal wodzireja. Bohaterowie bajek, królewny, czarodzieje, zwierzątka zamieniły przedszkolną salę w magiczny i kolorowy świat. Ciekawe i lubiane przez najmłodszych zabawy ruchowe i tańce proponowane przez prowadzącego bal wodzireja, sprawiały, iż z dziecięcych twarzyczek nie znikał uśmiech. Ten dzień dostarczył dzieciom wielu wspaniałych przeżyć i miłych wrażeń :)

Zabawa karnawałowa