Grupa Pszczółki

Grupa „Pszczółek” w roku szkolnym 2018/2019 liczy 16 dzieci. Jest to grupa mieszana 5-6 latków, w tym 7 to 5-latki, a 9 - 6-latków.
Realizujemy program wydawnictwa PWN -"Trampolina. Hop do góry" 5- latka i 6-latka. Dzieci 6-letnie odbywają roczne przygotowanie przedszkolne. Praca dydaktyczno- wychowawcza dostosowana jest do możliwości, umiejętności i potrzeb dzieci.
„Pszczółki” charakteryzuje duża ciekawość świata i rządzących nim zjawisk, a co za tym idzie otwartość na procesy poznawania. Dzieci są spontaniczne zarówno w zabawie dowolnej jak i podczas zajęć organizowanych; uwielbiają konstruować; spontanicznie podejmują działalność plastyczną; chętnie śpiewają; uczestniczą aktywnie w przygotowaniach do uroczystości odbywających się na terenie przedszkola; samodzielnie i bezpiecznie organizują sobie zabawy i zajęcia służące realizacji własnych pomysłów i zainteresowań.
W bieżącym roku szkolnym rozwijają umiejętności przygotowujące do nauki czytania i pisania. Oprócz codziennych zajęć pszczółki uczestniczą w zajęciach dodatkowych:j. angielski, religia, gimnastyka i rytmika.

25 stycznia 2017 17:44 | Aktualności

Dzień Babci i Dziadka

W styczniu, w najchłodniejszej porze roku w naszym przeszkolu odbyło się nacieplejsze święto - Dzień Babci i Dziadka. We wszystkich grupach dzieci prezentowały wiersze, piosenki o Babci i Dziadku, tańczyły, przygotowały inscenizacje, przedstawienia. Jak co roku również z wielkim zaangażowaniem i przyjemnością przedszkolaki dla swoich gości przygotowały przepięknie laurki, pomysłowe upominki oraz przygotowały słodki poczęstunek w postaci własnoręcznie upiecznych ciasteczek. Dzień Babci i Dziadka to doskonała okazja do kształtowanie u przedszklaków uczuć miłości, dobroci, szacunku, postaw odwzajemniania troskliwości i miłości.

Dzień Babci i Dziadka