Grupa Pszczółki

Grupa „Pszczółek” w roku szkolnym 2018/2019 liczy 16 dzieci. Jest to grupa mieszana 5-6 latków, w tym 7 to 5-latki, a 9 - 6-latków.
Realizujemy program wydawnictwa PWN -"Trampolina. Hop do góry" 5- latka i 6-latka. Dzieci 6-letnie odbywają roczne przygotowanie przedszkolne. Praca dydaktyczno- wychowawcza dostosowana jest do możliwości, umiejętności i potrzeb dzieci.
„Pszczółki” charakteryzuje duża ciekawość świata i rządzących nim zjawisk, a co za tym idzie otwartość na procesy poznawania. Dzieci są spontaniczne zarówno w zabawie dowolnej jak i podczas zajęć organizowanych; uwielbiają konstruować; spontanicznie podejmują działalność plastyczną; chętnie śpiewają; uczestniczą aktywnie w przygotowaniach do uroczystości odbywających się na terenie przedszkola; samodzielnie i bezpiecznie organizują sobie zabawy i zajęcia służące realizacji własnych pomysłów i zainteresowań.
W bieżącym roku szkolnym rozwijają umiejętności przygotowujące do nauki czytania i pisania. Oprócz codziennych zajęć pszczółki uczestniczą w zajęciach dodatkowych:j. angielski, religia, gimnastyka i rytmika.

28 listopada 2016 15:53 | Aktualności

Kino sferyczne

W dniu 22 listopada 2016 r. w naszym przedszkolu odbył się seans dla dzieci - pokaz kina sferycznego. Dzieci z grup przedszkolnych obejrzały film "ZULA patrole" oraz "Kaluokahina - zaczarowana rafa" wyświetlony w technologii 3D bez konieczności zakładania specjalnych okularów. Mobilne kino sferyczne dostarczyło dzieciom (widzom) wrażeń wcześniej osiągalnych tylko w stacjonarnych kinach. Wszystko dzięki systemowi mobilnemu prezentującemu film w formacie 360 stopni. To pierwszy na świecie cyfrowy, kulisty system projekcyjny. Dzieci były zachwycone obejrzanymi filmami i niechętnie opuszczały czarodziejska kopułę.

Kino steryczne w przedszkolu