Grupa Biedronki

Grupa "Biedronki" liczy 25 dzieci, w tym 13 dziewczynek i 12 chłopców. Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne zarówno podczas zabaw i zajęć. Lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe organizowane w sali przedszkolnej jak i na placu, podczas których uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Starają się być samodzielne i koleżeńskie. Chętnie wykonują prace plastyczne, śpiewają i tańczą. Realizujemy program wydawnictwa PWN „Nowa Trampolina”

Wychowawcy:

Moja grupa

Powitanie wiosny

Ilość zdjęć: 10

Zgodnie z tradycją naszego przedszkola 21 marca powitaliśmy pierwszy dzień wiosny. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły ubrane na zielono. Najpierw przedszkolaki obejrzały teatrzyk przygotowany przez panią Luizę podczas,którego zawitała do przedszkola Pani Wiosna. Dzieci śpiewały dla niej piosenki i wesoło bawiły się przy muzyce. Nie zabrakło również zagadek, które z ochotą rozwiązywały. Na zakończenie przedszkolaki z kolorowymi gałązkami wyruszyły na spacer w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny. Oglądaliśmy pączki na drzewach i krzewach, słuchaliśmy śpiewu ptaków. Zadowoleni z naszych obserwacji powróciliśmy na plac zabaw. Mamy nadzieję, że wiosna zagościła na dobre.

pokaż więcej »

Orkiestra wojskowa w naszym przedszkolu

Ilość zdjęć: 14

14 marca we wtorek o godzinie 10.00 gościliśmy w naszym przedszkolu orkiestrę wojskową. Orkiestra wojskowa od wielu lat z nami współpracuje, a korzystają na tym najwięcej nasze dzieci.Dzieci mogą dzięki muzykom wojskowym usłyszeć brzmienie instrumentów muzycznych i utwory muzyczne "na żywo", a to wielka różnica - inaczej słucha się z nagrania, a inaczej w kontakcie z orkiestrą. Tym razem orkiestra zaprezentowała się równie pięknie jak poprzednio. Muzycy prezentowali swoje instrumenty - budowa, brzmienie - każdy instrument miał swoje "5 minut", a na koniec dzieci słuchały pięknych utworów w wykonaniu całej orkiestry, np. marsz wojskowy, muzyka z filmu "Jak rozpętałem drugą wojnę światową" i inne. Muzycy odgrywali także fragmenty najbardziej znanych melodii, a dzieci odgadywały. Koncert wspaniały, dzieci zachwycone!

pokaż więcej »

Spotkanie z Mikołajem

Ilość zdjęć: 12

Mikołaj zawitał w naszym przedszkolu, jak co roku - 6 grudnia. Dzieci czekały w napięciu, jakie te prezenty przywiezie. Rodzice ze wszystkich grup postarali się, aby ich pociechy były zadowolone, aby te prezenty były nie tylko zabawką, ale by przyczyniły się do rozwoju dzieci w każdej grupie wiekowej. Dzieci obiecały poprawę w swoim zachowaniu, pięknie śpiewały Mikołajowi piosenki i recytowały wiersze i Mikołaj musiał nagrodzić te starania dzieci. Spotkanie z Mikołajem w przedszkolu jest zawsze niezwykłym dniem. Prezenty każdy lubi dostawać, a najbardziej - dzieci.

pokaż więcej »

Dzień teatralny

Ilość zdjęć: 8

W dniu 25 listopada, czyli w piątek, w naszym przedszkolu odbyły się prezentacje teatralne dzieci ze wszystkich grup. Dzieci przedstawiły krótkie wiersze próbując swoich możliwości aktorskich. Ważną rolę pełniły słowa, gesty, ruch i oczywiście kostiumy teatralne. Występy były pełne emocji, dzieci pokazały swoje uzdolnienia, a niektórych niestety dotknęła trema. Na przyszły raz będzie jeszcze lepiej, to dopiero początek!

pokaż więcej »

Dzień Pluszowego Misia

Ilość zdjęć: 9

W dniu 25.11.2016r. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”. Następnie przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Gościem specjalnym w grupie Krasnali była bibliotekarka Pani Katarzyna Kotowska, która uświadomiła najmłodszych, że misie to nie tylko pluszaki, ale również bohaterowie wielu wierszyków, książek czy bajek. Dzieci wysłuchały fragmentu bajki o misiu a na koniec wspólnie zatańczyły ze swoim przyjacielem- misiem. Cała zabawa zakończyła się wspólnym poczęstunkiem – wspaniałym pysznym tortem w kształcie misia.

pokaż więcej »