Grupa Biedronki

Grupa II "Biedronki" liczy 25 dzieci, z przewagą chłopców. Dzieci wchodzą w wiek "ruchliwości", ciekawości, zadawania pytań, wymagają poświęcenia im sporej uwagi, bardzo zabiegają o uwagę dorosłych. Chętnie biorą udział w zajęciach dydaktycznych, są aktywne podczas zajęć, potrafią wypowiadać na dany temat określony programem przedszkolnym.
"Biedronki" - są dość samodzielne, świetnie radzą sobie w czynnościach samoobsługowych, porządkowych, potrafią po sobie posprzątać. Jednak nadal słabo przebiega proces integracji grupy, rywalizują między sobą , wymagają poświęcenia czasu na przypominanie "Kodeksu naszej grupy" podczas codziennych zajęć i zabaw. W grupie wprowadzono dyżury, które motywują do własnej pracy i pracy na rzecz innych.

W grupie realizowane są ogólnopolskie programy: "Cała Polska czyta dzieciom", "Akademia Aquafresh", "Mamo, tato wolę wodę", "Kubusiowi Przyjaciele Natury" oraz elementy programów własnych nauczycieli.

11 maja 2017 23:36 | Aktualności

Konkurs recytatorski

Dnia 27 kwietnia w Przedszkolu Publicznym nr 9 odbył się konkurs recytatorski "Wierszyki na wesoło", w którym brało udział czworo naszych wychowanków. Mimo dużych emocji, dzieci z odwagą i zapałem wystąpiły przed publicznością, a recytowane przez nich wiersze były pełne humoru i dowcipu. Podczas przerwy dzieci zostały zaproszone na poczestunek. Po obradach komisji jury ogłosiło wyniki konkursu. Pierwsze miejsce zdobyła Maja Domańska z grupy "Pszczółki", a pozostałe dzieci Rafał Cybuła i Lena Kowalczyk z grupy "Jagódki" oraz Natalka Borys z grupy "Biedronki" otrzymały wyróznienia. Wszystkim dzieciom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Gratulujemy również Ani Kowalskiej za zdobycie pierwszej nagrody w konkursie plastycznym.

Konkurs recytatorski