Grupa Biedronki

Grupa II "Biedronki" liczy 25 dzieci, z przewagą chłopców. Dzieci wchodzą w wiek "ruchliwości", ciekawości, zadawania pytań, wymagają poświęcenia im sporej uwagi, bardzo zabiegają o uwagę dorosłych. Chętnie biorą udział w zajęciach dydaktycznych, są aktywne podczas zajęć, potrafią wypowiadać na dany temat określony programem przedszkolnym.
"Biedronki" - są dość samodzielne, świetnie radzą sobie w czynnościach samoobsługowych, porządkowych, potrafią po sobie posprzątać. Jednak nadal słabo przebiega proces integracji grupy, rywalizują między sobą , wymagają poświęcenia czasu na przypominanie "Kodeksu naszej grupy" podczas codziennych zajęć i zabaw. W grupie wprowadzono dyżury, które motywują do własnej pracy i pracy na rzecz innych.

W grupie realizowane są ogólnopolskie programy: "Cała Polska czyta dzieciom", "Akademia Aquafresh", "Mamo, tato wolę wodę", "Kubusiowi Przyjaciele Natury" oraz elementy programów własnych nauczycieli.

28 stycznia 2017 21:35 | Aktualności

Bal karnawałowy

W naszym przedszkolu w środę 25 stycznia odbył się uroczysty bal karnawałowy. W odświętnie udekorownej sali, w kolorowych kostiumach, wszystkie przedszkolaki bawiły się przy dźwiękach różnorodnej muzyki granej przez zaproszonego na bal wodzireja. Bohaterowie bajek, królewny, czarodzieje, zwierzątka zamieniły przedszkolną salę w magiczny i kolorowy świat. Ciekawe i lubiane przez najmłodszych zabawy ruchowe i tańce proponowane przez prowadzącego bal wodzireja, sprawiały, iż z dziecięcych twarzyczek nie znikał uśmiech. Ten dzień dostarczył dzieciom wielu wspaniałych przeżyć i miłych wrażeń :)

Zabawa karnawałowa