Grupa Biedronki

Grupa II "Biedronki" liczy 25 dzieci, z przewagą chłopców. Dzieci wchodzą w wiek "ruchliwości", ciekawości, zadawania pytań, wymagają poświęcenia im sporej uwagi, bardzo zabiegają o uwagę dorosłych. Chętnie biorą udział w zajęciach dydaktycznych, są aktywne podczas zajęć, potrafią wypowiadać na dany temat określony programem przedszkolnym.
"Biedronki" - są dość samodzielne, świetnie radzą sobie w czynnościach samoobsługowych, porządkowych, potrafią po sobie posprzątać. Jednak nadal słabo przebiega proces integracji grupy, rywalizują między sobą , wymagają poświęcenia czasu na przypominanie "Kodeksu naszej grupy" podczas codziennych zajęć i zabaw. W grupie wprowadzono dyżury, które motywują do własnej pracy i pracy na rzecz innych.

W grupie realizowane są ogólnopolskie programy: "Cała Polska czyta dzieciom", "Akademia Aquafresh", "Mamo, tato wolę wodę", "Kubusiowi Przyjaciele Natury" oraz elementy programów własnych nauczycieli.

25 stycznia 2017 17:44 | Aktualności

Dzień Babci i Dziadka

W styczniu, w najchłodniejszej porze roku w naszym przeszkolu odbyło się nacieplejsze święto - Dzień Babci i Dziadka. We wszystkich grupach dzieci prezentowały wiersze, piosenki o Babci i Dziadku, tańczyły, przygotowały inscenizacje, przedstawienia. Jak co roku również z wielkim zaangażowaniem i przyjemnością przedszkolaki dla swoich gości przygotowały przepięknie laurki, pomysłowe upominki oraz przygotowały słodki poczęstunek w postaci własnoręcznie upiecznych ciasteczek. Dzień Babci i Dziadka to doskonała okazja do kształtowanie u przedszklaków uczuć miłości, dobroci, szacunku, postaw odwzajemniania troskliwości i miłości.

Dzień Babci i Dziadka